צ'ילרים מיועדים למערכות מיזוג אוויר גדולות

 

ישראל הינה ארץ חמה שידועה באקלים חם מאוד ברוב חודשי השנה. על מנת לקרר מקומות ציבוריים ביעילות ובחיסכון, יש להתקין מערכות מורכבות יותר בעלות צ'ילרים. גם בבתים גדולים שיש בהם חדרים רבים, ניתן לקרר את החללים באמצעות מערכות קירור גדולות יותר ובכך, לחסוך בהתקנה של מזגן בכל חדר מה שיעלה הרבה את צריכת האנרגיה. ניתן למצוא סוגים רבים של מערכות קירור יעילות וחסכוניות, מה שמתאים גם למפעלים גדולים, לקניונים או מרכולים. גם אם מדובר בחלל גדול שאינו מחולק לחדרים, יש למצוא צ'ילר מתאים, כך שיפזר את האוויר לאורך כל המקום למטרת קירור יעיל.

ישנם כמה יתרונות בולטים בשימוש במערכות אוויר מורכבות, גם עבור מפעלים שונים שיש בהם חדרי קירור כגון מפעלי מזון, מפעלי תרופות ועוד. יש לציין כי מערכות אלה הן לא רק חסכוניות מבחינת הוצאות באנרגיה, כי אם בחיסכון במקום. התחזוקה היא מינימאלית לאחר התקנת מערכות מיזוג תעשייתיות. יש לציין, כי קיימים סוגים שונים של צ'ילרים, כאלה של מים קרים, כאלה שהם ניידים, נייחים ומרכזיים. יש לציין, כי כמויות המים הנאגרות במערכות אלה, עשויות להגיע למאות טונות מים ולכן הן ממוקמות בצד המבנה או על הגג של המבנה.

 צ'ילרים לתעשיות ומפעלים גדולים

מענה אופטימאלי למפעלים גדולים - צ'ילרים

ישנן מידות קירור ספציפיות שנדרשות בכל מיני סוגים של תעשיות שבהם חימום מעל למידה, יכול לגרום לנזק רב אפילו בסכומים של מיליונים, כמו למשל נזק למכונות, ציוד או סחורה. ניתן למצוא צ'ילר שיכול להוריד את הטמפרטורה של נוזלי הקירור. שי לציין כי קירור זה, יעיל במיוחד לציוד כגון: לייזר, משאבות הפועלות על וואקום, מכונו ריתוך ועוד. שיטת קירור זו, המתבססת על מים, היא בעלת יתרון בולט לעומת מזגן רגיל. כאשר המזגן הסטנדרטי עובד על קירור האוויר והוא מייבש את האוויר ומוציא ממנו את הלחות, הצ'ילר מקרר באמצעות מעבה אוויר אם על מים שמקוררים או מחוממים, במקרה של קירור או חימום. שיטה זו של קירור מאפשרת לשמור את הלחות באוויר ולספק לחללים השונים, אוויר קר או חם, אשר יש בו לחות. כל מערכת של מיזוג אוויר תעשייתי, פועלת על שיטת הקירור או החימום על מים.

גם בבתים הפרטיים, יש להשתמש עם מערכת מיזוג אוויר חסכונית, בגלל שישראל היא כאמור מדינה כה חמה, שבימי הקיץ החמים החום הינו בלתי נסבל ולאיכות חיים טובה יותר, יש צורך במערכת מיזוג אוויר חסכונית כגון VRF שהיא חסכונית יותר וגורמת אף למזגן לפעול ללא רעש. על מנת להתאים באופן נכון את מערכות מיזוג האוויר המורכבות יותר למבנים גדולים במיוחד, יש להתייעץ עם חברה העוסקת במיזוג אוויר תעשייתי ומעניקה פתרונות הולמים כמו חברת אי. סי .אס פרויקטים אשר עוסקת שנים במערכות מיזוג אוויר מורכבות ופתרונות הולמים למפעלים, מוסדות ציבוריים, מרכולים, בנקים ועוד.

 

תחזוקה מינימאלית של מערכות מיזוג אוויר תעשייתיות

 

בנוסף ליתרונות של מערכות מיזוג אוויר הפועלות על מים ומיועדות למקומות ציבוריים או מפעלים ומוסדות שונים, התחזוקה של מערכות אלה הינה מינימאלית. יש למצוא טכנאי מיזוג אוויר, המתמחה במערכות אלה. יש לבדוק את המערכות הללו, פעמיים בשנה על מנת שמערכת המיזוג הפועלת על מים, תהיה יעילה ותפעל ללא תקלות. יש לציין כי לפני ההתקנה, דרוש תכנון מקדים, כך שיש לאמוד היטב את השטח והמבנה, בכדי למצוא את המערכת האידיאלית למבנה. יש להזמין טכנאי קירור אשר מתמחה במערכות אלה והתקנתן. טכנאי המתמחה עם מזגנים הפועלים ע"י קירור מים,  יבצע אף הערכה מדויקת של כמויות המים והאנרגיה הדרושות לתהליך הקירור במערכת שתהיה מותאמת לאותו המבנה וזאת, בכדי לאפשר לפעילות השוטפת באופן יעיל.

מערכת מיזוג אוויר תעשייתי פועלת על קירור מים 

 

מי שמעוניין להבין מתי הוא יצטרך להשתמש עם מיזוג אוויר תעשייתי חייב לדעת כיצד פועלת מערכת קירור על מים. ראשית, מצננים בתוך מערכת המים לטמפרטורה נמוכה באמצעות הגז הנמצא ביחידת הקירור. שנית, יש להזרים את המים לכל אורכה של הצנרת ולמרחקים גדולים כך שיוכלו להגיע עד לעשרות מטרים. האוויר בצד הקר שנושב על המים המגיעים לצנרת, הוא זה שפולט את הקור לאזור הדרוש. מערכות קירור מסוג צ'ילר, הם אלה שנותנים את המענה ולכן, מערכות אלה, רואים יותר במפעלים, מחסנים, מרכולים גדולים ובכל מקום שבו מזגן מפוצל עשוי לאבד מיעילותו.

כל מערכות מיזוג האוויר עברו תהפוכות והתקדמו באמצעות הטכנולוגיה, במיוחד כאשר המזגנים הם מוצרי חשמל ידועים כזוללי חשמל. היום, באמצעות מערכת VRF, שהיא מערכת מיזוג אוויר מודולרית, ניתן ליהנות מכמה יתרונות, האחד הוא החיסכון הניכר באנרגיה וכן, המזגן אינו מרעיש. תחושת השימוש במזגנים שמכילים מערכת חסכונית זו, הינה נעימה ונוחה יותר כאשר אין שינויים בטמפרטורה בחלל בו נמצא המזגן. השליטה הינה מדויקת בטמפרטורה הנדרשת. ניתן למצוא מערכות מיזוג אוויר חסכוניות אלה, גם כאשר מדובר בחימום החללים השונים.

 מיזוג אוויר תעשייתי להתייעלות אנרגטית

התייעלות אנרגטית במערכת מיזוג אוויר תעשייתי

מערכת מיזוג אוויר תעשייתי הינה בעלת יתרונות רבים כגון: התייעלות אנרגטית בחללים גדולים מאוד כגון מפעלים או בתי עסק אחרים. יעילות זו, תורמת במיוחד לעבודה תעשייתית אשר מונעת חימום של המכונות השונות הפועלות במפעלים שעות רבות במשך היום ולעיתים גם בלילה ומשפרת את תפוקת העבודה של העובדים במפעלים או בחללים גדולים אחרים. כאשר מדובר על מערכות מיזוג אוויר לתעשייה, קיים חיסכון ניכר בהוצאות כגון אלפי שקלים בכל חודש. יש לציין כי החיסכון אינו בא על חשבון יעילות הקירור והתאמתה לצרכי התעשיות השונות.

 כאשר מדברים כבר על מיזוג אוויר לצרכי תעשייה, אי אפשר שלא להזכיר את חדרי קירור, היות ותעשייה שלמה עושה שימוש בחדרים אלה להקפאה במיוחד של מוצרי מזון למיניהם שחייבים להגיע כשהם טריים למרכולים. אחת מחברות מיזוג האוויר העוסקת בתחום התעשייה, הינה חברת אי.ס.אס פרויקטים אשר עוסקת מזה שנים במערכות מיזוג מורכבות לצרכי התעשייה. החברה עוסקת בנוסף גם בתחזוקת המזגנים השוטפת, בבניינים של חברות, בנקים סופרמרקטים ועוד. השירות של החברה הינו מקצועי ואמין וצוותי החברה, מגיעים לכל חלקי הארץ.

 

תחזוקה נכונה של מערכת מיזוג אוויר תעשייתית

יש לציין כי ככל שמערכת מיזוג אוויר תעשייתי תהיה תקינה, כך היא תהיה יעילה וחסכונית ולשם כך, נדרשת תחזוקה נכונה. את התחזוקה הזאת, מבצע טכנאי מיזוג אוויר, אשר מתמחה במערכות מיזוג שמיועדות לתעשייה, כך שהן מורכבות יותר. את הבדיקה של מערכת מיזוג זו, יש לבצע פעמיים בשנה. הבדיקה תכלול: חיבורי חשמל, הבטחת זרימת אוויר נאותה, החלפה של פילטרים מלוכלכים, בדיקת משאבות ובדיקת שיעורי זרימת האוויר על פי הצורך, ניקוי וסיכה של מנועים כפי שנדרש. גם את הניקוי והאיזון של המפוחים מבצעים הטכנאים בתחזוקה השוטפת.

 

כאשר המערכת של מיזוג האוויר המיועדת  לתעשייה מתקלקלת, יש לקרוא למומחה בתחום שהוא למעשה טכנאי קירור. אם הזמנתם את מערכת מיזוג האוויר למפעל או בית העסק שלכם, לבטח יהיה שירות תיקונים ותחזוקה וכדאי לברר הכול לפני רכישת מערכות מיזוג אוויר מורכבות אלה. כדאי לבחור חברה מוכרת וידועה, אשר עוסקת שנים בתחום ויש לה מוניטין והמלצות של לקוחות רבים. בנוסף, יש לברר אילו מפעלים הזמינו מערכות תעשייתיות של מיזוג אוויר וכן באילו אזורים החברה מעניקה שירות תיקונים, התקנה ותחזוקה של מזגנים.

רכישת מזגנים חסכוניים לבית ולעסק בשיטת VRF

 

היום רבים מעוניינים לחסוך באנרגיית החשמל, במיוחד במכשירים זוללי חשמל כמו מזגנים.  על מנת לחסוך באנרגית חשמל, יש לרכוש מזגנים העובדים בשיטת VRF אשר שומרים גם על טמפרטורת חלל קבועה. יש לציין כי יתרון בולט נוסף בפעולת המזגנים החסכוניים הינו הפעולה השקטה של יחידת החוץ והפנים במזגן. גם מבחינת גמישות בהתקנה, הגיוון הקיים ביחידות האיוד, מאפשרות למי שמעוניין במערכת מיזוג אוויר חסכונית ומושלמת שניתן יהיה להתקינה גם על פי מגבלות המיקום והתכנון האדריכלי של כל מבנה. גם בגגות, ניתן יהיה להתקין מערכות מיזוג אוויר משוכללות וחסכוניות וכן, את אורך צנרת הגז ניתן להתקין עד ל-150 מטרים. צריכת החשמל באמצעות מזגנים חסכוניים אלה, תגיע ל-50% פחות מהמזגנים הרגילים.

מערכות מיזוג אוויר גדולות יותר, כאלה שמיועדות לתעשייה, מקומות ציבוריים גדולים כגון בתי חולים, קניונים , מפעלים וכדומה, יש לציין כי השיטה של הפעלת המזגן, היא באמצעות צ'ילרים כאשר מדובר על מעגל סגור של מים, אשר ניתן לקרר או לחמם אותם על פי הצורך, אם בימי הקיץ או החורף לשם חימום החללים הגדולים.  יש לציין כי מערכת מיזוג חסכונית, ניתן להפעיל מרחוק ולחבר אותה למערכת בית חכם. תוכלו למצוא מבחר ש דגמים במערכות מיזוג אוויר מסוג VRF ולהתאימה לכל מקום על פי הגודל, מיקום ההתקנה ודרישות המערכת. יש  לציין כי רבים רוכשים מערכת מיזוג זו, בשל חיסכון רב מה שמשתלם כהשקעה לטווח ארוך.

 

מערכות מיזוג חסכוניות בשיטת VRF גם לתעשייה

גם בתעשייה, משתמשים  עם מיזוג אוויר תעשייתי שהוא הרבה יותר משתלם וחסכוני. יש לתכנן היטב את המערכת, כאשר מומחה מטעם החברה העוסקת במיזוג אוויר מורכב לתעשייה, יאמוד את המבנה ויחליט, איזו מערכת ומה הגודל שיתאים לצורך מיזוג  אוויר שיתאים למבנה. במפעלים אשר בהם ישנם חדרי קירור ישנו תכנון אחר של מערכת מיזוג, כאשר ישנן מכונות שפולטות חום ולכן המיזוג חייב לקרר טוב יותר. אחזקת מערכת זו, הינה נוחה וקלה.  יש לברר בעת ההתקנה, אם החברה מעניקה שירות תחזוקה, כגון בדיקת מערכת הקירור פעמיים בשנה והחלפה של חלפים בעת הצורך.

יש לציין כי החזר ההשקעה  על מערכת מיזוג חסכונית בטכנולוגיית VRF, היא כדאית היות ולמרות מחירה של מערכת זו שהיא יחסית יקרה, החזר ההשקעה יהיה די מהיר, בהשוואה לחשבונות החשמל הגדולים שהיו לפני התקנת מערכת מיזוג אוויר חסכונית זו. גם מבחינת החזרי המס, למפעלים, עסקים ומוסדות ציבוריים, קיים החזר, מה שעשוי להשתלם עוד יותר לבעלי העסקים שמזמינים מערכת מיזוג חסכונית ומשוכללת זו.

 VRF לחסכון בצריכת החשמל עד ל30 אחוזים

בחירה מושכלת של חברה המתמחה במערכות מיזוג אוויר חסכוניות

גם הבחירה של חברה המתמחה בתכנון , מכירה והתקנה של מזגנים חסכוניים היא מכרעת ויש לבחור חברה שיש לה שם ומוניטין של שנים. חברת אי.סי.אס פרויקטים, הינה אחת החברות המוכרות בשוק מיזוג האוויר והיא מחזיקה צוות מומחה כמו טכנאי מיזוג אוויר המתמחה בהתקנה מדויקת ומקצועית של כל סוגי מערכות מיזוג האוויר, אם למפעלים, מוסדות, מקומות ציבוריים ועוד. החברה מעניקה שירות בכל אזורי הארץ, כאשר יש ברשותה רכבים וצוותים המעניקים שירות והתקנה בכל אזורי הארץ.

כשאר מדובר על הצעת מחיר, החברה שולחת טכנאי קירור, אעשר יודע להתאים במדויק, את מערכת המיזוג הדרושה למקום ולמבנה בכלל, כאשר הוא אף בוחר למיקום התקנת מערכת מורכבת של מיזוג אוויר שתוסתר בצורה אסתטי ולא תגרע מיופי המבנה. בחברה, חושבים על כל הפרטים, אם הקטנים ואם הגדולים, כך שהשירות הוא מקצועי, אדיב ומותאם לצרכים של הלקוחות השונים, אם במגזר הפרטי ואם במגזר העסקי.

 

שירות ותיקון מקררים בצפון

קרא עוד...

 חדרי קירור והקפאה

קרא עוד...

קבלן רשום 2008

קרא עוד...

שירותי החברה

קרא עוד...