מערכת מיזוג אוויר תעשייתי פועלת על קירור מים 

 

מי שמעוניין להבין מתי הוא יצטרך להשתמש עם מיזוג אוויר תעשייתי חייב לדעת כיצד פועלת מערכת קירור על מים. ראשית, מצננים בתוך מערכת המים לטמפרטורה נמוכה באמצעות הגז הנמצא ביחידת הקירור. שנית, יש להזרים את המים לכל אורכה של הצנרת ולמרחקים גדולים כך שיוכלו להגיע עד לעשרות מטרים. האוויר בצד הקר שנושב על המים המגיעים לצנרת, הוא זה שפולט את הקור לאזור הדרוש. מערכות קירור מסוג צ'ילר, הם אלה שנותנים את המענה ולכן, מערכות אלה, רואים יותר במפעלים, מחסנים, מרכולים גדולים ובכל מקום שבו מזגן מפוצל עשוי לאבד מיעילותו.

כל מערכות מיזוג האוויר עברו תהפוכות והתקדמו באמצעות הטכנולוגיה, במיוחד כאשר המזגנים הם מוצרי חשמל ידועים כזוללי חשמל. היום, באמצעות מערכת VRF, שהיא מערכת מיזוג אוויר מודולרית, ניתן ליהנות מכמה יתרונות, האחד הוא החיסכון הניכר באנרגיה וכן, המזגן אינו מרעיש. תחושת השימוש במזגנים שמכילים מערכת חסכונית זו, הינה נעימה ונוחה יותר כאשר אין שינויים בטמפרטורה בחלל בו נמצא המזגן. השליטה הינה מדויקת בטמפרטורה הנדרשת. ניתן למצוא מערכות מיזוג אוויר חסכוניות אלה, גם כאשר מדובר בחימום החללים השונים.

 מיזוג אוויר תעשייתי להתייעלות אנרגטית

התייעלות אנרגטית במערכת מיזוג אוויר תעשייתי

מערכת מיזוג אוויר תעשייתי הינה בעלת יתרונות רבים כגון: התייעלות אנרגטית בחללים גדולים מאוד כגון מפעלים או בתי עסק אחרים. יעילות זו, תורמת במיוחד לעבודה תעשייתית אשר מונעת חימום של המכונות השונות הפועלות במפעלים שעות רבות במשך היום ולעיתים גם בלילה ומשפרת את תפוקת העבודה של העובדים במפעלים או בחללים גדולים אחרים. כאשר מדובר על מערכות מיזוג אוויר לתעשייה, קיים חיסכון ניכר בהוצאות כגון אלפי שקלים בכל חודש. יש לציין כי החיסכון אינו בא על חשבון יעילות הקירור והתאמתה לצרכי התעשיות השונות.

 כאשר מדברים כבר על מיזוג אוויר לצרכי תעשייה, אי אפשר שלא להזכיר את חדרי קירור, היות ותעשייה שלמה עושה שימוש בחדרים אלה להקפאה במיוחד של מוצרי מזון למיניהם שחייבים להגיע כשהם טריים למרכולים. אחת מחברות מיזוג האוויר העוסקת בתחום התעשייה, הינה חברת אי.ס.אס פרויקטים אשר עוסקת מזה שנים במערכות מיזוג מורכבות לצרכי התעשייה. החברה עוסקת בנוסף גם בתחזוקת המזגנים השוטפת, בבניינים של חברות, בנקים סופרמרקטים ועוד. השירות של החברה הינו מקצועי ואמין וצוותי החברה, מגיעים לכל חלקי הארץ.

 

תחזוקה נכונה של מערכת מיזוג אוויר תעשייתית

יש לציין כי ככל שמערכת מיזוג אוויר תעשייתי תהיה תקינה, כך היא תהיה יעילה וחסכונית ולשם כך, נדרשת תחזוקה נכונה. את התחזוקה הזאת, מבצע טכנאי מיזוג אוויר, אשר מתמחה במערכות מיזוג שמיועדות לתעשייה, כך שהן מורכבות יותר. את הבדיקה של מערכת מיזוג זו, יש לבצע פעמיים בשנה. הבדיקה תכלול: חיבורי חשמל, הבטחת זרימת אוויר נאותה, החלפה של פילטרים מלוכלכים, בדיקת משאבות ובדיקת שיעורי זרימת האוויר על פי הצורך, ניקוי וסיכה של מנועים כפי שנדרש. גם את הניקוי והאיזון של המפוחים מבצעים הטכנאים בתחזוקה השוטפת.

 

כאשר המערכת של מיזוג האוויר המיועדת  לתעשייה מתקלקלת, יש לקרוא למומחה בתחום שהוא למעשה טכנאי קירור. אם הזמנתם את מערכת מיזוג האוויר למפעל או בית העסק שלכם, לבטח יהיה שירות תיקונים ותחזוקה וכדאי לברר הכול לפני רכישת מערכות מיזוג אוויר מורכבות אלה. כדאי לבחור חברה מוכרת וידועה, אשר עוסקת שנים בתחום ויש לה מוניטין והמלצות של לקוחות רבים. בנוסף, יש לברר אילו מפעלים הזמינו מערכות תעשייתיות של מיזוג אוויר וכן באילו אזורים החברה מעניקה שירות תיקונים, התקנה ותחזוקה של מזגנים.