צ'ילרים מיועדים למערכות מיזוג אוויר גדולות

 

ישראל הינה ארץ חמה שידועה באקלים חם מאוד ברוב חודשי השנה. על מנת לקרר מקומות ציבוריים ביעילות ובחיסכון, יש להתקין מערכות מורכבות יותר בעלות צ'ילרים. גם בבתים גדולים שיש בהם חדרים רבים, ניתן לקרר את החללים באמצעות מערכות קירור גדולות יותר ובכך, לחסוך בהתקנה של מזגן בכל חדר מה שיעלה הרבה את צריכת האנרגיה. ניתן למצוא סוגים רבים של מערכות קירור יעילות וחסכוניות, מה שמתאים גם למפעלים גדולים, לקניונים או מרכולים. גם אם מדובר בחלל גדול שאינו מחולק לחדרים, יש למצוא צ'ילר מתאים, כך שיפזר את האוויר לאורך כל המקום למטרת קירור יעיל.

ישנם כמה יתרונות בולטים בשימוש במערכות אוויר מורכבות, גם עבור מפעלים שונים שיש בהם חדרי קירור כגון מפעלי מזון, מפעלי תרופות ועוד. יש לציין כי מערכות אלה הן לא רק חסכוניות מבחינת הוצאות באנרגיה, כי אם בחיסכון במקום. התחזוקה היא מינימאלית לאחר התקנת מערכות מיזוג תעשייתיות. יש לציין, כי קיימים סוגים שונים של צ'ילרים, כאלה של מים קרים, כאלה שהם ניידים, נייחים ומרכזיים. יש לציין, כי כמויות המים הנאגרות במערכות אלה, עשויות להגיע למאות טונות מים ולכן הן ממוקמות בצד המבנה או על הגג של המבנה.

 צ'ילרים לתעשיות ומפעלים גדולים

מענה אופטימאלי למפעלים גדולים - צ'ילרים

ישנן מידות קירור ספציפיות שנדרשות בכל מיני סוגים של תעשיות שבהם חימום מעל למידה, יכול לגרום לנזק רב אפילו בסכומים של מיליונים, כמו למשל נזק למכונות, ציוד או סחורה. ניתן למצוא צ'ילר שיכול להוריד את הטמפרטורה של נוזלי הקירור. שי לציין כי קירור זה, יעיל במיוחד לציוד כגון: לייזר, משאבות הפועלות על וואקום, מכונו ריתוך ועוד. שיטת קירור זו, המתבססת על מים, היא בעלת יתרון בולט לעומת מזגן רגיל. כאשר המזגן הסטנדרטי עובד על קירור האוויר והוא מייבש את האוויר ומוציא ממנו את הלחות, הצ'ילר מקרר באמצעות מעבה אוויר אם על מים שמקוררים או מחוממים, במקרה של קירור או חימום. שיטה זו של קירור מאפשרת לשמור את הלחות באוויר ולספק לחללים השונים, אוויר קר או חם, אשר יש בו לחות. כל מערכת של מיזוג אוויר תעשייתי, פועלת על שיטת הקירור או החימום על מים.

גם בבתים הפרטיים, יש להשתמש עם מערכת מיזוג אוויר חסכונית, בגלל שישראל היא כאמור מדינה כה חמה, שבימי הקיץ החמים החום הינו בלתי נסבל ולאיכות חיים טובה יותר, יש צורך במערכת מיזוג אוויר חסכונית כגון VRF שהיא חסכונית יותר וגורמת אף למזגן לפעול ללא רעש. על מנת להתאים באופן נכון את מערכות מיזוג האוויר המורכבות יותר למבנים גדולים במיוחד, יש להתייעץ עם חברה העוסקת במיזוג אוויר תעשייתי ומעניקה פתרונות הולמים כמו חברת אי. סי .אס פרויקטים אשר עוסקת שנים במערכות מיזוג אוויר מורכבות ופתרונות הולמים למפעלים, מוסדות ציבוריים, מרכולים, בנקים ועוד.

 

תחזוקה מינימאלית של מערכות מיזוג אוויר תעשייתיות

 

בנוסף ליתרונות של מערכות מיזוג אוויר הפועלות על מים ומיועדות למקומות ציבוריים או מפעלים ומוסדות שונים, התחזוקה של מערכות אלה הינה מינימאלית. יש למצוא טכנאי מיזוג אוויר, המתמחה במערכות אלה. יש לבדוק את המערכות הללו, פעמיים בשנה על מנת שמערכת המיזוג הפועלת על מים, תהיה יעילה ותפעל ללא תקלות. יש לציין כי לפני ההתקנה, דרוש תכנון מקדים, כך שיש לאמוד היטב את השטח והמבנה, בכדי למצוא את המערכת האידיאלית למבנה. יש להזמין טכנאי קירור אשר מתמחה במערכות אלה והתקנתן. טכנאי המתמחה עם מזגנים הפועלים ע"י קירור מים,  יבצע אף הערכה מדויקת של כמויות המים והאנרגיה הדרושות לתהליך הקירור במערכת שתהיה מותאמת לאותו המבנה וזאת, בכדי לאפשר לפעילות השוטפת באופן יעיל.