יש ענפי תעשייה רבים שמחזיקים חדרי קירור

 

ישנם בתי עסק רבים שזקוקים לאחסנה בקירור. יש השוכרים חדרי קירור מחברות המתמחות בתחום, אך ישנם חברות שהצורך הוא רב בחדרים המקררים סחורות שונות שעלות השכירות פשוט לא תשתלם להם. יש לציין כי תכנון נכון של חדרים המקררים סחורות שונות כגון מזון, תרופות או פרחים, חייבים בשמירה על חיסכון ולכן למקררים הללו ישנו צ'ילר שגורם להם להיות חסכוניים היות והם עובדים על צינון באמצעות מים. יש לציין כי קיים הבדל גדול בין מקרר ביתי לבין חדר הקירור, היות ומקרר הביתי אינו מורכב כמו חדר הקירור ולכן, חדרים אלה המיועדים לקירור של סחורות שונות, חייבים בתחזוקה שוטפת. על חדרים אלה, לשמור על טמפרטורה ושמירה על התנאים של הלחות בנוסף.

ישנן חברות המתמחות בבניה של חדרי קירור, והן אף מציעות חבילות הכוללות ביקורי טכנאי תקופתיים, תיקונים מספר פעמים בשנה ועוד. יש לטפל היטב במערכות הקירור בחדרים הללו, כך שלא ייגרם נזק של המון כסף, כמו נזק שיגרום לסחורה רבה להיהרס. זו הסיבה שבעלי העסקים שמשתמשים בחדר קירור, מטפלים כל העת ונמצאים עם אצבע על הדופק לשמירה על הסחורה שנמצאת בחדרים אלה. בכדי למצוא חברה אמינה העוסקת בתחום הקירור, יש למצוא חברה אמינה העוסקת שנים בייצור, תכנון, התקנה ותחזוקה של מערכות קירור שונות. חברה כזאת היא אי.סי. אס פרויקטים, הקיימת שנים רבות בתחום ומעסיקה צוותים מקצועיים הפועלים בכל אזורי הארץ.

 חדרי קירור והקפאה מיוחדים שמיועדים לתעשיית המזון

חדרי קירור - אחסון נכון אשר ימנע אסון

האחסון בקירור, חייב להיות קפדני, תוך שמירה נכונה על הטמפרטורה בחדר הקירור. ישנן חברות העוסקות בתחום מיזוג אוויר תעשייתי שעוסקות גם באחסון של סחורות הדורשות קירור בחדרים מיוחדים. יש לדאוג, כי טכנאי מיזוג אוויר הוא זה שיישלח מטעם החברה וידאג לתחזוקה השוטפת של חדר הקירור. מוצאי מזון, תרופות או פרחים, חייבים באחסון בקירור. נהלי משרד הבריאות, קובעים באופן חד משמעי, במטרה לשמור על האיכות, היעילות והבטיחות של מגוון תכשירים רפואיים ותרופות. גם בתחום המזון, קיימת הקפדה רבה, בגלל סכנה של חיידקים שעשויים לגרום לחולי בשל קירור לא נכון או חדר קירור מקולקל שיגרום נזק לחברה  הן מהבחינה הבריאותית והן בשמה הטוב.

ישנן מערכות קירור שונות שעובדות על שיטה חסכונית כגון מערכות VRF אשר ניתן לראותם בכל תחומי המיזוג, אם בתעשייתי או במגזר הפרטי. בגלל היוקר של החשמל, אנו מחפשים כל העת, להוזיל את ההוצאות השוטפות שלנו בכל חודש, אם בבית או אם בעסק. שימוש עם מזגן חסכוני, מקרר חסכוני או חדרי קירור, יוריד לנו את ההוצאות באופן משמעותי עד ל-50%. כדאי לקבל כמה הצעות מחיר, לפני שתחליטו על בנייה ותחזוקה של חדרי אחסון בקירור, כך שתוכלו להתרשם, מי מהחברות תהיה  היעילה ביותר. יש לציין כי מי שעוסק בתכנון של חדרי אחסון בקירור, ידע מה הטמפרטורה האידיאלית לכל סוג סחורה. יש לדאוג כי הטכנאי אשר דואג לתחזוקה ותיקון של אחסון בקירור, יהיה קרוב אליכם מספיק, היות ובזמן תקלה, כל רגע הוא קריטי לבעלי המפעלים, אשר חייבים לאחסן סחורות שונות באמצעות קירור כך שלא תיהרסנה.

 

לא כל טכנאי מזגנים יכול לתחזק חדרי אחסון בקירור

יש לציין, כי לא כל טכנאי קירור עשוי לדעת או להבין בחדרים המיועדים לאחסון סחורות שונות בקירור. מדובר על עיבודה מורכבת ולא קלה, הדורשת לימודים וניסיון רב. זו הסיבה כי רק חברות העוסקות בתחום מיזוג אוויר למקומות גדולים או תעשייתיים, יכולות להעסיק צוותים המתמחים בהתקנה, תכנון ותיקון של מקררים ענקיים המיועדים לאחסון כל מיני סחורות שיש לקררן באופן קבוע ותמידי.