בנייה ותיקון של חדרי קירור והקפאה

חדרי קירור והקפאה הם חדרי שנועדו לאפשר קירור או הקפאה בהיקף גדול, כאשר אלה משומשים בעיקר בתחום המזון, אך לא רק. בנייה של חדרי קירור והקפאה חייבת להתבצע על ידי אנשי מקצוע מנוסים, שישכילו להתאים את האלמנטים השונים שצריכים להילקח בחשבון, בכדי להקים חדר קירור ברמה הגבוהה ביותר.למה מיועדים חדרי קירור?

חדרי קירור, כאמור, נועדו לספק סביבה קרירה למוצרים שחייבים טמפרטורה נמוכה בשביל לשמור על איכותם. חדרים אלה אפשר למצוא בסופרמרקטים (מחלקות בשר וחלב), במסעדות, במחסני מזון, במפעלים לייצור מזון, במטבחים מוסדיים, ובעוד מקומות הנדרשים לאחסן כמויות של מוצרי מזון. בנוסף, ניתן למצוא חדרי קירור גם במעבדות גדולות, אשר צריכות לאחסן דגימות ובקרב מוסדות שצריכים לאחסן תרופות הדורשות אחסון בקירור.

מהם הפרמטרים שחייבים להילקח בחשבון בתכנון והקמה של חדרי קירור והקפאה

ישנם כמה פרמטרים מרכזיים שצריכים להילקח בחשבון עוד בשלבי התכנון המוקדמים של חדר הקירור. ראשית, מהו המוצר שמיועד לקירור או להקפאה – האם מדובר במוצר מזון גולמי? האם מדובר במוצר מזון מעובד? האם המוצר דורש קירור או הקפאה והאם מדובר במוצר אחר שאינו מתחום המזון. דבר שני, מהו גודל החדר המיועד? בהתאם לגודל החדר נקבע את עוצמת הקירור שאנחנו צריכים להפיק בכדי להגיע לטמפרטורות המיועדות למוצרים. דבר שלישי, מהם אמצעי הקירור בהם נבחר? מה שנקבע בהתאם לגודל החדר ובהתאם לעוצמת הקירור הדרושה לנו.

טיפול ותיקון חדרי קירור והקפאה

בדומה לכך שתכנון ובנייה של חדר קירור צריכים להתבצע על ידי מהנדסים ואנשי מקצוע בתחום, כך גם הטיפול בהם חייב להתבצע על ידי טכנאים מקצועיים ומנוסים, שיעזרו לכם לקבל שירות מהיר וטיפול מקצועי מלא, שיאפשר שמירה על איכות ועמידות חדר הקירור וההקפאה.