מזגן מרכזי בדירה

מזגן הוא אחד ממכשירי החשמל שכל בית זקוק להם. בחודשי הקיץ החמים בישראל כמעט בלתי אפשרי לשרוד ללא מזגן. נכון שמדובר במכשיר המייקר את ההוצאות החודשיות אך ללא ספק מדובר בשיפור ברמת איכות החיים. במרבית הבתים החדשים הנבנים כיום יש הכנה להתקנת מזגן מרכזי וזאת על מנת לאפשר לדיירים החדשים התקנה נוחה ובעלויות נמוכות. בבתים בהם אין הכנה יידרשו פעולות נוספות שעשויות לייקר את התקנת המזגן, אולם פעולה זו תשתלם לכם ולבריאות שלכם לטווח הארוך.

התקנת מזגן מרכזי:

כדי להתקין את המזגן, ובהנחה שאין בדירתכם הכנה מתאימה, תיאלצו לבצע הנמכת תקרה והתקנת צנרת בחללים מיוחדים בתוך התקרה. מזגן מרכזי הוא מזגן אשר אמור לקרר את כל הבית. זאת יעשה על ידי פתחי אוורור המגיעים לכל חדר בבית. את החדרים תבחרו לפני התקנת המזגן והנמכת התקרה. תהליך הנמכת התקרה והשיפוץ ייקר את עלויות התקנת המזגן, אולם השילוב של המזגן בתקרה והמיזוג האיכותי יהיו שווים את העלויות.

סוג המזגן:

יש כמה סוגים של מזגנים מרכזיים. הרגיל והנפוץ מבניהם הוא זה שפירטנו עליו עד כה. הוא כולל מנוע גדול מחוץ לבית ופתחי אוורור בכל חדר, כאשר בעת הפעלתו כל החדרים יקבלו אוורור באות העת. גם אם תכסו את התריסים עדיין תסופק אותה כמות של כוח ואוויר קר. יש המתקינים מזגן מרכזי רב מאייד, שהוא יקר יותר, אך מאפשר שליטה מלאה יותר על החדרים בבית בהם יוצא האוויר.

התקנת המזגן המרכזי עשויה להיות עסק יקר למשפחה הממוצעת, אולם חסכוני יותר מהתקנת מספר מזגנים אישיים בבית. בצעו הכנה מוקדמת הבודקת היכן תרצו בוודאות לדאוג לפתח אוורור של המזגן וזאת על מנת לחסוך כסף בעת ההתקנה והשיפוץ. 

בחרו את המזגן המתאים לצרכים האישיים שלכם, השוו מחירים ומצאו את הדיל הכי טוב עבורכם. זכרו שהמזגן הוא גם לקירור וגם לחימום הבית. היוועצו עם איש מקצוע בנוגע לסוג המזגן שאתם צריכים, עלויות, אפשרויות התקנה ושיפוצים נדרשים. רק לאחר מכן קבלו את ההחלטה להתקין מזגן מרכזי בדירה שלכם.