התקנת מזגן עילי

הישראלים אוהבים מערכות מיזוג אוויר והסיבה לכך ברורה – קיץ חם וארוך יחסית שכולל ימי שרב רבים. רק מזגן יכול לאפשר ישיבה מול המחשב או הטלוויזיה מבלי להזיע, שלא לדבר על שינה נוחה יותר. הפתרון במרבית המיקרים הוא בהתקנת מזגן עילי שנחשב לנפוץ בישראל.

מהו מזגן עילי?

יחידת קירור המותקן בחלקו העליון של הקיר בחדר שרוצים לקרר. בדרך זו הוא משתלב עם העיצוב הכללי בחדר ואינו תופס מקום או מפריע למעבר וכדומה. זה הוא למעשה מזגן מפוצל שיחידת הקירור שלו (ממנה יוצא האוויר הקר אל החדר) נמצאת בתוך החדר ואילו יחידת המנוע (המדחס) נמצאת מחוץ לחדר. החיבור בין השניים הוא באמצעות צינורות וכבלים. על מנת למקסם את פעילותו מומלץ לקשר בין שתי היחידות כך שיהיו קרובות ככל שניתן ולא להעמיס יותר מיחידת קירור אחת על כל מדחס.

להיכן מתאים מזגן עילי?

התקנת מזגן עילי מומלצת לכל חדרי הבית אך חשוב להתאים את כוחו לשטח החדר שעליו לקרר. חדרים קטנים יסתפקו ביחידה אחת של כח סוס ואילו חדר שינה גדול או סלון הבית יזדקקו ל 2 עד 3 כוחות סוס לאפקטיביות הקירור שלהן.

מתי מזגן עילי אינו מומלץ?

כאשר מעוניינים לקרר את כל חדרי הבית ואין מקום או יכולת כספית להתקין 4 או 5 מזגנים עיליים רצוי לרכוש יחידה מפוצלת מרכזית אחת. יחידה שכזו מותקנת באותה שיטה של מזגן עילי (מנוע בחוץ ויחידת קירור בפנים) אך היא מבוססת על תעלות המזרימות את האוויר הקר לחדרים השונים. במרבית המקרים מדובר גם על יחידה הצורכת משאבים גבוהים ממזגן עילי.

סיכום דבר

זה הוא פתרון נפלא למי שרוצה לקרר חדר או שניים בדירה שלהם ובעיקר קירור של סלון וחדר שינה (לדוגמא). בכל מצב רצוי להתייעץ בדירה עצמה עם מתקין מזגנים מוסמך ובעל ניסיון שיידע להמליץ על ההתקנה האפקטיבית ביותר עבורכם.