מזגן נייד

כל מי שאינם מתגוררים או מיתמקמים במקום כלשהו דרך קבע או לתקופה ארוכה (סטודנטים, משרד זמני, דירת תצוגה, שוכרי דירות עונתיים וכו'), והמקום אינו כולל יחידת מיזוג אוויר כלשהי, יכולים למצוא פתרון ברכישה של מזגן נייד.
 

מהו מזגן נייד?

מזגן נייד הינו יחידת מיזוג אוויר הנעה על גלגלים וניתנת להעברה ממקום למקום. מדובר ביחידה בעלת גודל קומפקטי יחסית (פחות ממכונת כביסה ממוצעת) אשר מספקת מיזוג אוויר קר ויבש בדיוק כמו מזגן "רגיל". עם זאת ישנם מספר הבדלים בין מזגן שכזה למזגנים קבועים.

מה ההבדלים ממזגן רגיל?

למזגן נייד דרישות מסוימות שמבדילות בינו ובין מזגנים קבועים כאלו ואחרים. בין השאר:

צינור אוורור – ממזגן נייד יוצא צינור עבה הדורש חלון על מנת להוציא אוויר חם שנוצר מעבודת המנוע של המזגן. מצב של חלון פתוח, ולו במעט, מוריד מאפקטיביות המזגן.

תפוקה אנרגטית – מזגן נייד מספק פחות תפוקה של קירור ביחס לצריכת החשמל ועל כן עלויות החשמל של מזגן שכזה עולות על אלו של מזגן קבוע

יעילות הקירור – שיטת העבודה של מדחס מזגן נייד שונה מעט מזו של מזגן קבוע והיא מבוססת על קירור כל העת של אוויר חם חדש בשטח החדר ולא של האוויר הקיים כבר באותו השטח. על כן יעילות הקירור נמוכה יותר, ולעתים בצורה משמעותית, מזו של מזגן רגיל.

רעש – המדחס מצוי בתוך החדר ולכן הרעש של מזגן נייד גבוה מהרגיל.

ניקוז – מי עיבוי נאגרים אל יחידה מיוחדת של המזגן הנייד ויש צורך לרוקן את היחידה מעת לעת. ניתן למחזר את המים לצרכים אחרים (מגהץ וכו') אך הפעולה עצמה מחייבת טיפול שוטף בניקוז.