מתקין מזגנים

מיזוג אוויר לדירה (או לבית העסק) אינם בבחינת מותרות בישראל של היום, ועל מנת שלא לקרוס תחת החום המהביל של חודשי הקיץ הארוכים או לקפוא מקור בחודשי החורף הקצרים אך הקרים במיוחד בשנים האחרונות, חייבים להתקין מזגן במקום בו שוהים מרבית שעות היממה.

התקנה של מזגנים מבוצעת על ידי מתקין מזגנים מקצועי ובעל הסמכה לעסוק בכך. במרבית המיקרים מדובר על מי שיש בראשותו גם הסמכה כחשמלאי והדבר מצויין שכן מרבית העבודה היא בחיבור נקודות חשמל שונות.

הבחירה בין מתקיני מזגנים שונים נחלקת לרוב בין בחירה במתקין מזגנים עצמאי ובין מתקין מזגנים מטעם חברה שמשווקת מזגנים.

בחירה של מתקין מזגנים עצמאי

אובייקטיביות היא המעלה הראשונה (בהנחה שאכן יש כזאת). מתקין עצמאי אינו כפוף לחברת מיזוג כלשהי ולכן יכול להציע לכם מגוון מזגנים המתאימים לצרכים שלכם עם יתרונות וחסרונות של כל מזגן שכזה ועם עלות ההתקנה שלו ותקופת האחריות שתסופק עבורו. מצד שני אין פיקוח על ניסיון וידע של המתקין (למעט המלצות אם קיבלתם כאלו) ואין הקפדה על נהלי התקנה מוגדרים אך ללא ספק מדובר גם באופציה הזולה יותר במרבית המיקרים.

בחירה של מתקין מזגנים של חברה

מתקין מזגנים מטעם חברה המשווקות או מייצרת מזגנים יהיה מישהו שעובד תחת פיקוח של מנהלי החברה ומתקין של מזגנים בנהלי התקנה מוקפדים ומסודרים. מצד שני אין גמישות במחיר המזגן ומוגבלים למזגן של אותה חברת שיווק\ייצור בלבד. האחריות להתקנה היא ישירות מהחברה והדבר טוב שכן אין קשר למתקין ספציפי אלא אחריות של החברה עצמה.

אז לפני שרוכשים מזגן כדאי לעשות סקר שוק, למצוא מזגן מתאים עבורכם ואז להחליט אם מעדיפים מתקין עצמאי או מטעם חברת המזגנים.