תיקון רעש מזגנים

אחת ההפרעות שטורדות את המנוחה היא זו של רעש מהמזגן. מזגן מרעיש הוא כאב ראש לא קטן ובעיקר מדובר כנראה בבעיה שיש לתקן בהקדם בטרם תהפוך לבעיה גדולה ויקרה יותר לטיפול.

הפתרון הוא הזמנת טכנאי מזגנים לאיתור ותיקון הבעיה הגורמת לרעש אך במיקרים רבים מדובר בבעיה שניתן לפתור עצמאית וניתן לחסוך את הזמנת אותו טכנאי מזגנים. על כן לפני שמזמינים טכנאי רצוי להסביר לו בטלפון פרטים רבים ככל שניתן על הרעש המציק ואולי נקבל הדרכה קצרה כיצד לטפל בצורה מהירה ועצמאית בבעיה.

מה חשוב לבדוק לפני הזמנת טכנאי מזגנים:

v     האם העוצמה של הרעש קבועה או משתנה?

v     האם הרעש הוא בחלק הפנימי של הבית או מחוצה לו (במנוע)?

v     האם הרעש מלווה גם בנזילה כלשהי מיחידת המיזוג?

v     האם שינוי עוצמת המזגן משנה את רמת הרעש שלו?

v     האם הרעש מלווה בריח משונה של גומי שרוף, אבק או עובש?

v     האם המזגן עובד כרגיל מאז החל הרעש?

כל השאלות הללו יובילו את טכנאי המזגנים המנוסה לזהות במהירות את מקור הבעיה ואם יש צורך שאכן יגיע או מדובר בבעיה שניתן לתקן עצמאית ובמהירות. במידה ומדובר בבעיה מורכבת יותר מכך, על פי הנתונים שמסרנו לטכנאי, או באם הוחלט כי חייבים טכנאי לתיקון הבעיה, קיימות שתי אופציות עיקריות לבעיה ולתיקונה:

אם הבעיה טכנית – המזגן או הצנרת שלו אינם מחוברים כראוי או שחלק כלשהו התרופף, הדבר ניתן לתיקון עצמאי או כזה של טכנאי מיומן במידה ואנו לא "טכניים" או יכולים לטפל בבעיה.

אם הבעיה מכנית – כאשר הבעיה היא במנוע המזגן הבעיה כנראה מורכבת יותר ויש לבדוק מה הגורם לבעיה ולהשאיר את התיקון לידי טכנאי מזגנים מיומן או במקרה שיתברר כי התיקון יהי היקר ומורכב לחשוב על החלפת המזגן בחדש (אם הוא ישן והעלות חריגה!).