חישוב עוצמתו של המזגן:

אנו באמת נוכל ליהנות ממיזוג אוויר יעיל, נעים וחסכוני אם נדע לבחור מזגן המתאים לצרכים שלנו. לבחירת המזגן שלנו יש משתנים שונים בהם צריך להתחשב: סוג המזגן, תנאי המגורים, גודל החלל שאנו רוצים לקרר/לחמם ועוד. מעבר לקנייה נכונה, עלינו לקחת בחשבון גם תפעול נכון של המזגן, שבין השאר צריך לקחת בחשבון את חישוב עוצמתו של המזגן ובדיקה אם הוא תואם את הצרכים שלנו.

התאמת המזגן לצרכי הבית:

בעת בחירת המזגן יהיה עלינו לקחת בחשבון את סוג המזגן והתפוקה שלו. אינכם רוצים להוציא ממיטב כספכם עבור מזגן שלא יקרר מספיק את חלל החדר שלכם מכיוון שתפוקתו נמוכה מדי לגודל החלל. בדרך כלל כאשר מדובר בחדרים קטנים, גם מזגנים בעל עוצמה נכונה עשויים להספיק לקירור מיטבי של החדר. אולם במקרה של חלל גדול יותר או מזגן מפוצל יהיה עליכם להתייעץ עם איש מקצוע מנוסה בתחום.

חישוב עוצמת המזגן והתאמתו לצרכים שלכם:

חישוב עוצמתו/תפוקתו של המזגן אינה נמדדת רק על ידי גודל המזגן, כוח הסוס שלו או סוג הספק. כדי לדעת מהי עוצמת התפוקה של המזגן המתאימה ביותר עבורכם יש להתחשב במספר משתנים חשובים:

- גודל החלל – אולי הפרט העקרוני ביותר שכל חלל גדול ידרוש מזגן בעל עוצמה גבוהה יותר. 

- מיקום הדירה בבניין.

- מספר הנפשות בבית/חדר נתון.

- מספר וסוג הקירות החיצוניים.

- מספר חלונות בבית, גודלם וכיוונם.

- מכשירים חשמל רבים הפולטים חום

- ועוד...

יש לשים לב כי חשיפה יתרה של פנים הבית עם תנאים חיצוניים כמו שמש עשויה להוביל לשינוי טמפרטורה והגדלת התפוקה בהתאמה.

תפוקת המזגן משתנה גם בהתאם לסוג המזגן והגבלותיו. ישנם שלושה סוגי מזגנים עיקריים:

מזגן עילי – המזגן הנפוץ ביותר כיום. מתאים בעיקר לחדרים קטנים עד בינוניים. 

מזגן רצפתי – מספקת תפוקות גבוהות אך נוטה להיות רועש יותר ולכן מתאים לחללים בינוניים וגדולים.

מזגן מרכזי – מנוע גדול המותקן מחוץ לבית וצנרת מיזוג המועברת בתקרה מונמכת בקירות גבס אל עבר כל חדרי הבית. המזגן מספק אוויר בעוצמה גבוהה אך לכל החדרים בהם יש פתחי אוורור פתוחים. ניתן להתקין מזגן רב מאייד, שהוא יקר יותר, אך מאפשר שליטה באילו מבין חדרי הבית ישוחרר האוויר.